Důležité upozornění pro žáky studijních oborů – distanční výuka

autor: Lis 10, 2020Příroda, Škola, Služby0 komentářů

Vážené žákyně, vážení žáci,
od 18.11.2020 rozšiřujeme výuku pro všechny studijní obory (obory zakončené maturitní zkouškou). Způsob distanční výuky rozšiřujeme přes centrum pro týmovou práci Microsoft Teams (ikona Microsoft Office 365), který mají žáci naší školy po dobu svého studia zdarma. Každý žák má vytvořený pro vstup do programu přihlašovací údaje.
Podobně jako v případě prezenční výuky může dojít k „absenci vyučujícího“ z různých důvodů a naplánovaná hodina nemusí proběhnout, v tom případě by měl vyučující obratem aktualizovat rozvrh dané třídy a informovat žáky (Microsoft Teams/Edookit/školní e-mail).

Vysvětlení pojmů
Pojmem on-line výuka je obecně označován takový způsob vzdělávání na dálku, který probíhá zpravidla prostřednictvím internetu a je podporován nejrůznějšími digitálními technologiemi a softwarovými nástroji. Rozlišujeme synchronní a asynchronní on-line výuku:

Při synchronní výuce je učitel propojen s žáky zpravidla prostřednictvím nějaké komunikační platformy v reálném (stejném) čase. Skupina ve stejný čas na stejném virtuálním místě pracuje na stejném/podobném úkolu.
Při asynchronní výuce žáci pracují v jimi zvoleném čase vlastním tempem na jim zadaných úkolech a společně se v on-line prostoru nepotkávají.

Pro Vaši rychlejší orientaci přikládáme také odkaz na video Microsoft Teams z pohledu studenta a Článek Microsoft Teams – online výuka snadno a rychle.


Srdečně vás zdravím.

Miroslav Kudrna

ROZVRH SYNCHRONNÍ VÝUKY PLATNÝ OD 18.11.2020

VE1

AV 1

VE 2

VE 3

SČ 1

NS 1

SČ 2

SČ 3

OA 1

OA 2

OA 3

JAK PRACOVAT V MS TEAMS

MS Teams – stažení instalace a přihlášení

MS Teams – zadání z pohledu žáka

MS Teams – kvíz

MS Teams – společný chat

MS Teams – naplánování schůzky v kanálu

MS Teams – záznam online hodiny a kontrola aktivity žáků

Základní orientace v MS Teams

Pravidla výuky MS TEAMS

Jak na videohovor

Jak odevzdat úkol v aplikaci one note

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít