PRAKTICKÁ ŠKOLA

Obor je určen žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří splnili povinnou školní docházku. Praktická škola dvouletá umožňuje získat střední vzdělání žákům se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, které jim znemožňuje vzdělávání na jiném typu střední školy.

Více o studiu

Místo vzdělávání: Pracoviště Bělíkova, Frýdlant

Forma studia: Denní

Způsob ukončení studia: Závěrečnou zkouškou a vysvědčením o závěrečné zkoušce.

Délka studia: 2 roky

Možnosti dalšího studia: Absolventi mohou dále studovat v učebních oborech kategorie E

Co ti můžeme nabídnout:  Keramický kurz, kurz vaření a šití

Externí fotogalerie oboru Praktická škola

Praktická škola

Proč studovat zrovna u nás

Škola má dlouholetou zkušenost se vzděláváním žáků i dospělých a díky dobré spolupráci se samosprávami kraje i obcí, výrobními podniky, profesními komorami, úřady práce a neziskovými organizacemi není odtržená od reality trhu práce.

Nabízíme

Individuální přístup

Naším cílem je věnovat se všem našim žákům podle jejich potřeb.

Zapomeň na úřad práce

O naše absolventy je dlouhodobě obrovský zájem.

Skvělé vybavení

Moderní zázemí a technika. Prostě všechno, o čem se budeš teoreticky učit, poznáš i v praxi.

Odbornost

V rámci studia máš možnost získat certifikáty a průkazy. Vše, co potřebuješ k profesi, už budeš mít.

Jsme online

Volně přístupná wifi, dataprojektory ve všech učebnách, klasifikace přes informační systémy školy.

Prostupnost oborů

Máš možnost změnit maturitní nebo učební obor.

Stipendium

U vybraných oborů máš možnost získat motivační a prospěchové stipendium.

Praxe při studiu

Svůj obor ovládneš především díky praxi.

Jsme víc než škola

Automat na nápoje, kantýna, sportovní kurzy, tuzemské i zahraniční výlety, exkurze, školní knihovna, školní pivo, žákovská samospráva, sauna, posilovna nebo tělocvična.

Máme partnery, o které se můžeme opřít

Spolupracujeme s různými organizacemi, a ty máš tak možnost si své znalosti a dovednosti vyzkoušet přímo ve firmě.

Učíme obory, které mají smysl!

Skvělá zaměstnanost a obrovská úspěšnost studentů u závěrečných zkoušek. Studovat u nás stojí za to.

Zajímavá čísla o naší škole

Zaměstnanost našich absolventů

Úspěšně vyučení

Úspěšnost u maturit

Pokud pro tebe bude maturitní obor příliš těžký, nebo naopak učební obor příliš lehký, můžeš za splnění určitých podmínek přestoupit a zůstat na stejné škole.

Jak to u nás vypadá

Praktická škola