Získali jsme dotaci na výsadbu jabloňového sadu

autor: Dub 22, 2021Škola0 komentářů

Získali jsme dotaci na výsadbu jabloňového sadu. Na podzim tohoto roku bude v areálu naučné zemědělské stezky vysazeno 100 jabloní. Projekt je podpořen grantem Nadace Ivana Dejmala.

Projekt výsadba jabloňového sadu, navazuje na předešlé projekty v oblasti environmentální výchovy, a to další úpravou školního pozemku (revitalizací) ve formě výsadby jabloňového sadu, který bude sloužit nejen pro žáky školy, ale také pro žáky základních škol na Frýdlantsku.

Aktivity žáků a pedagogů Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant ve spolupráci se státní správou, dodavateli a odbornou veřejností povedou ke zlepšení podmínek školních venkovních prostorů a současně tak umožní vytvoření přírodní učebny“ pro žáky a návštěvníky školy. 

Hlavním cílem pro žáky Střední školy hospodářské a lesnické, je pokračováním úprav architektonického a urbanizačního začlenění nové revitalizované školní zahrady mezi stávajícím areálu školy, a tím názorně budovat vztah žáků k životnímu prostředí, tvorbě a ošetřování zeleně ve svém okolí. A mládeži školního věku umožnit formou řízených prohlídek a exkurzí vytvářet vztah k přírodě, ekologickém myšlení a rozvoje estetického cítění. Dalším cílem projektu je vytvoření nového přírodně naučného prostoru školní zahrady, jako prvku interaktivní výuky a vzdělávání k udržitelnému rozvoji a výchově k péči o životní prostředí. Význam školní zahrady je totiž v dnešní době nezanedbatelný, ne-li ještě významnější než v předchozích dobách.

Důležitým cílem je osobní aktivita žáků školy (plánování, návrhy, zajištění a opracování materiálů, samotná práce při stavbě jednotlivých částí, kdy se od počátku budou podílet na vzniku a realizaci tohoto projektu a na spolupráci s širší veřejností (zapojení rodičů, dobrovolníků, dalších zájmových skupin).

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít