Zahájili jsme 2. ročník workshopů pro obor Veterinářství

autor: Pro 9, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

„Praxe u veterinářů aneb co vše je náplní práce středního veterinárního personálu v ordinaci malých zvířat“ byl název workshopu, který jsme pořádali v úterý 6. 12. 2022 pro žáky oboru Veterinářství. Jednalo se o dvě kratší přednášky a delší odpolední praktickou část.
První přednášku měla veterinární sestra Magda Růžičková z Veterinární kliniky Růžodol a seznámila žáky s prací středního veterinárního personálu ve veterinárních nemocnicích, klinikách či ordinacích. Co vše taková práce obnáší, co se očekává od žáků, kteří jdou na praxe k veterinářům a co vše se mohou na praxích dozvědět a naučit.
Druhou přednášku měl MVDr. Ondřej Šmíd, z pohledu veterinárního lékaře, aneb co dělat/nedělat, říkat/neříkat, jak se chovat/nechovat na praxích u svých veterinářů.
Praktickou část vedli MVDr. Blanka Řehořková a MVDr. Ondřej Šmíd. Žáci se seznámili s možnostmi fixace zvířat v ordinaci a základními odlišnostmi přístupu ke psům a kočkám. Dále jak komunikovat s klienty, protože se budou setkávat s různými typy osobností. Vyzkoušeli si to na „vlastní kůži“ na praktických scénkách. Dozvěděli se také, jak poskytnout první pomoc zvířeti v různých situacích (přehřátí, zapíchnutý klacek v tlamě, uštknutí zmijí, tepenné krvácení atd.) a také jakou by měl každý majitel mít základní lékárničku pro své zvíře doma nebo na cestách. Vyzkoušeli si použití chirurgických nástrojů, péči o tyto nástroje, předoperační přípravu pacienta, ošetření poranění, odběry vzorků, aplikace léčiv, seznámili se s různými druhy lékovek atd.
Věříme, že workshop byl pro žáky přínosem a budou se těšit na praxe k veterinářům a odnesou si z praxí co nejvíc, jak znalosti, tak dovednosti. To je určitě může obohatit pro další studium a směřování v jejich vlastní profesi.