Žáci studijního oboru Ekologie a životní prostředí se účastnili simulační hry Fishbanks

autor: Pro 14, 2022Škola0 komentářů

Fishbanks je simulační hra s ekonomicko-ekologickým rozměrem. Velmi důležitou roli hraje populační ekologie ryb jako ukázkového přírodního zdroje. Žáci vytvořili firmy zabývající se rybolovem a pustili se do nelítostného konkurenčního boje. Každá firma potřebuje různé zaměstnance – manažera, kapitána, účetního a vědce. Je nutné řídit tým, rozhodovat o strategii rybolovu, vést přesné účetní záznamy a počítat, zpracovávat vědecká data, na jejich základě tvořit předpovědi pro populace ryb a rozhodovat o firemní strategii.

Žáci si mimo jiné vyzkoušeli, naučili a zažili:
– 3 druhy aukcí
– základy finanční gramotnosti
– fakta o globálním rybolovu
– něco o zákonitostech populační ekologie
– jaký je příběh českých a moravských lesů
– obtížnost hospodaření s obnovitelnými zdroji
– týmovou spolupráci
– co je to Cukidži

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít