Workshop na téma „Úvod do rehabilitace psů a koní“

autor: Úno 23, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

V úterý 22. 2. 2022 proběhl pro žáky vyšších ročníků oboru Veterinářství workshop na téma „Úvod do rehabilitace psů a koní“. Do školy jsme pozvali paní Bc. Annu Hrachovcovou DoTh. z Liberce, která se již 8 let věnuje fyzioterapii a rehabilitaci psů a koní a manuálním technikám u zvířat.

Žáci se dozvěděli, jaké jsou různé rehabilitační metody a jak je v praxi u zvířat používat. Dále se dozvěděli, co jsou to fascie (povázky), jak vypadají, jak s nimi pracovat a proč jsou důležité pro každý živý organismus. A jak může při úrazu, rychlých pohybech nebo pohybech na nevhodných površích dojít k jejich stažení a ovlivnění pohybového aparátu i činnosti vnitřních orgánů se zdravotními následky.

Paní Hrachovcová ukázala spoustu případů na videích, a jak se po ošetřeních postupně lepšil zdravotní stav zvířat. Přivezla sebou i své dva pejsky, na kterých si účastníci mohli prakticky vyzkoušet práci na balančních pomůckách a ošetření při pohybových obtížích.

Cílem workshopu bylo ukázat žákům, jaké jsou další možnosti v oblasti práce se zvířaty, protože někteří by rádi pracovali se psy nebo s koňmi. Věříme, že díky tomuto workshopu mohli nahlédnout do praxe v oblasti péče o pohybový aparát a přeneseně o zdraví celého těla i psychickou pohodu zvířat.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít