Workshop na téma „Práce veterinární sestry“

autor: Pro 7, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Na čtvrtek 2. 12. 2021 jsme ve spolupráci s Českou asociací veterinárních sester (ČAVS) připravili pro žáky vyšších ročníků oboru Veterinářství workshop na téma „Práce veterinární sestry v ordinaci malých zvířat aneb co vše je náplní práce středního veterinárního personálu.“
Workshop byl koncipován formou dvou krátkých přednášek a delší praktické části. V přednáškách se studenti dozvěděli o náplni práce a znalostech a kvalitách potřebných pro práci veterinární sestry v ordinaci malých zvířat. V praktické části se mohli seznámit s nejčastějšími úkony spojenými s prací veterinární sestry (odběry vzorků a jejich zpracování, fixace zvířat, předoperační příprava a péče o chirurgické nástroje) a také si je vyzkoušet. Účastníci si mohli díky simulovaným rozhovorům s klienty v čekárně, v ordinaci i na telefonu na vlastní kůži přesvědčit o důležitosti správné komunikace s klientem.

Věříme, že tato aktivita rozšíří znalosti i praktické dovednosti studentů oboru Veterinářství na SŠHL Frýdlant.
Velké poděkování za přípravu a organizaci workshopu patří MVDr. Blance Řehořkové a MVDr. Ondřeji Šmídovi.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This
X