Workshop na téma „Práce veterinární sestry“

autor: Pro 7, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Na čtvrtek 2. 12. 2021 jsme ve spolupráci s Českou asociací veterinárních sester (ČAVS) připravili pro žáky vyšších ročníků oboru Veterinářství workshop na téma „Práce veterinární sestry v ordinaci malých zvířat aneb co vše je náplní práce středního veterinárního personálu.“
Workshop byl koncipován formou dvou krátkých přednášek a delší praktické části. V přednáškách se studenti dozvěděli o náplni práce a znalostech a kvalitách potřebných pro práci veterinární sestry v ordinaci malých zvířat. V praktické části se mohli seznámit s nejčastějšími úkony spojenými s prací veterinární sestry (odběry vzorků a jejich zpracování, fixace zvířat, předoperační příprava a péče o chirurgické nástroje) a také si je vyzkoušet. Účastníci si mohli díky simulovaným rozhovorům s klienty v čekárně, v ordinaci i na telefonu na vlastní kůži přesvědčit o důležitosti správné komunikace s klientem.

Věříme, že tato aktivita rozšíří znalosti i praktické dovednosti studentů oboru Veterinářství na SŠHL Frýdlant.
Velké poděkování za přípravu a organizaci workshopu patří MVDr. Blance Řehořkové a MVDr. Ondřeji Šmídovi.