Ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna 2023 proběhla ve Frýdlantu Zemědělská olympiáda žáků středních škol

autor: Dub 21, 2023Škola0 komentářů

Ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna 2023 proběhla ve Frýdlantu Zemědělská olympiáda žáků středních škol. Soutěž už po šestnácté pořádala Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. Letos se do klání zapojilo devět zemědělských škol z celé republiky, jejichž zástupci své dovednosti prokazovali v sedmi soutěžních disciplínách. Součástí druhého soutěžního dne byl ve čtvrtek také doprovodný program pro veřejnost v prostorách Naučné zemědělské stezky nad pracovištěm v Zámecké ulici. Doprovodný program navštívilo více jak 800 návštěvníku. Pro děti i dospělé byly připraveny zábavné soutěže, nechyběla ani výstava hospodářského zvířectva.
Návštěvníci využili příležitosti vyzkoušet si různé soutěžní disciplíny jako například hod vidlemi na terč, odvážnější vyrazili na projížďku zemědělskými stroji. Součástí programu byla bohatá nabídka občerstvení.
Své zastoupení měly školy z Horek nad Jizerou, Kostelce nad Orlicí, Světlé nad Sázavou, Humpolce, Frýdku-Místku, Bruntálu, Podbořan, Hubálova a samotného Frýdlantu. Celkový počet účastníků byl nejvyšší ze všech ročníků. Vyšplhal se na 33 soutěžících, mezi nimi byly i čtyři dívky.
 
A jak klání žáků zemědělských škol nakonec dopadlo?
Pořadí družstev:
1. místo SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí
2. místo ČZA Humpolec
3. místo SŠHL Frýdlant
Pořadí jednotlivců – chlapci
1. místo Matúš Širgel – SŠHL Frýdlant
2. místo Vojtěch Stanislav Nováček – SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí
3. místo Radim Vajsar – SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí
 
Velké poděkování patří organizačnímu týmu, partnerům školy a sponzorům: Frýdlant, Liberecký kraj, Lesy České republiky, Folda – Maso, Bartoš nářadí, ZOD Brniště a.s., Okresní Agrární Komora Liberec a Jablonec nad Nisou, Regionální Agrární Rada Libereckého kraje, Český svaz chovatelů Frýdlant, Zámecký dvůr Černousy, Policie České republiky, freedlantsko.eu
Autor fotografií: MARVIN FOTOATELIÉR
Za organizační tým:
Ing. Jaroslav Palarec, Ing. Miroslav Kudrna

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít