Ve čtvrtek 22. září 2022 proběhne v areálu školy cvičení Policie ČR s názvem „Aktivní střelec“

autor: Čvn 9, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Ve čtvrtek 22. září 2022 proběhne v areálu školy cvičení Policie ČR s názvem „Aktivní střelec“
Integrované složky záchranného systému Libereckého kraje 22. září nacvičí námětové cvičení v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, jemuž bude velet Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. Cvičení všem přiblíží reálnou situaci napadení školy, a to včetně střelby, držení rukojmích či vážných zranění civilistů.
Toto taktické cvičení bude reakcí na několik podobných útoků ve světě, kdy došlo k napadením veřejných budov, při nichž padli za oběť nejen dospělí i děti. Cvičení bude zkouškou spolupráce a vzájemné koordinace složek integrovaného záchranného systému.
Cvičení bude tematicky zaměřené na problematiku střelby ve školských zařízeních s velkým počtem zraněných osob, jehož cílem bude ověřit postupy Policie ČR při vzniku mimořádných událostí tohoto typu a ověřit součinnost složek Integrovaného záchranného systému, zejména jejich flexibilitu, rychlost a včasnost zásahu, a v neposlední řadě i taktiku celého zásahu.
Cvičení se bude kromě policie a zdravotnické služby účastnit i jednotky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.
Autor fotografií: Policie ČR

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít