V úterý 2. května se mohli žáci oboru Veterinářství zúčastnit třetího letošního workshopu s názvem „Chirurgie velkých a malých zvířat“

autor: Kvě 3, 2023Škola0 komentářů

 
V úterý 2. května se mohli žáci oboru Veterinářství zúčastnit třetího letošního workshopu s názvem „Chirurgie velkých a malých zvířat“.
V chirurgii velkých zvířat si vyzkoušeli narkotizační pušku a foukačku, tedy jak se provádí distanční imobilizace zvířat na pastvině a jaká léčiva se k celkové anestezii používají. Dále je MVDr. Ondřej Šmíd seznámil s možnostmi odrohování skotu a vyzkoušeli si prakticky odrohování pomocí pilového drátu.
V chirurgii malých zvířat jsme navázali na první letošní workshop, tématy lokální a celkové anestezie, jaká léčiva je možné použít k sedaci, analgezii, anestezii a jejich případné nežádoucí účinky. Dále se žáci seznámili s tím, jak provést intubaci zvířete pomocí endotracheální rourky, jejím zavedením do dýchacích cest, důležitost monitoringu během anestezie a základní důvody použití infuzní terapie během operací a hospitalizace. A nakonec si vyzkoušeli přikládání kastů (pryskyřičných obvazů) při zlomeninách či natržení šlach.
Věříme, že si žáci odnesli nové poznatky i dovednosti nad rámec běžné výuky a budeme se těšit na jejich podněty pro další workshop.
MVDr. Blanka Řehořková, organizátorka workshopu.
 
 
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít