autor: Dub 21, 2022Škola0 komentářů

Na vědomost se dává, že nás čeká velká sláva! Učňovské vepřové maso získalo prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců. Porota posuzovala 82 výrobků od farmářů a potravinářských firem. Značku Regionální potravina získalo v Libereckém kraji devět výrobků. Liberecký kraj je prvním, kde už je o nových oceněných ve 13. ročníku soutěže rozhodnuto. Projekt Regionální potravina je celostátním projektem Ministerstva zemědělství na podporu malých a středních pěstitelů a výrobců v krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. Výrobek který je přihlášený musí být vyroben v daném regionu a podíl místních surovin musí tvořit minimálně 70 procent. Hlavní složka produktu pak musí mít stoprocentně domácí původ. Základním předpokladem pro umístění v soutěži je samozřejmě jeho vynikající kvalita. A není to tak dávno (srpen 2021), kdy náš stejný výrobek získal ocenění Výrobek roku Libereckého kraje 2021.