Probíhá stavba včelína, a to svépomocí. Žáci učebního oboru Zpracovatel dřeva, Zednické práce a Lesní mechanizátor provedli skvělou práci 🐝. Vznikla tak další základna pro smysluplnou mimoškolní aktivitu žáků. Všichni, kteří procházejí naším areálem školní farmy, se o tom mohou přesvědčit. Cílem výstavby není pouze vychovávat z žáků nové včelaře, kteří by snížili věkový průměr a rozšířili řady zkušených včelařů na Frýdlantsku. Nový včelín má za úkol především odhalovat tajemství života včel, seznamovat žáky s jedním z nejstarších oborů lidské činnosti a v neposlední řadě je učit kladnému vztahu k přírodě.
Včelín je určen pro žáky školy, ale také pro celou širokou veřejnost, aby seznamoval mladší i starší se včelařstvím a aby zvýšil zájem o tuto starodávnou a krásnou tradici přinášející užitek nejenom lidem, ale celé přírodě. Celkové náklady na výstavbu včelína činí 135.000 Kč. V dubnu 2023 proběhne slavnostní otevření a svěcení tohoto včelína, aby se včelkám dařilo pod ochranou sv. Ambrože.