Slavnostním naražením sudů odstartoval prodej školních piv

autor: Zář 29, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Svatý Václav je patronem českého piva už od dob Karla IV. Snad i z těchto dob se zachovalo žehnání sládka. Když se přidávají ve spilce do piva kvasnice, říká se „Dej Bůh štěstí!“
Slavnostním naražením sudů odstartoval ve středu 28. září 2022, v pivovaru Albrecht prodej školních piv, které byly uvařeny z chmele vypěstovaného na naučné zemědělské stezce Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Slavnostního narážení sudů se školním pivem Hospodář 12° se vedle majitele pivovaru Marka Vávry a ředitele SŠHL Frýdlant Miroslava Kudrny zúčastnili také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka a místostarosta města Dan Ramzer. Školní pivo je ode dneška v prodeji čepované i lahvované v pivovaru Albrecht, od příštího týdne budou k dostání mimo jiné v prodejně SŠHL Frýdlant. Čeledín 11° bude k dostání od 6. října. Školní piva byla uvařena z chmele odrůdy poloraný žatecký červeňák, který zástupci školy, pivovaru, města Frýdlant, Libereckého kraje a rodičů žáků SŠHL Frýdlant sklízeli 1. září 2022.
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít