Školní výuková ordinace

autor: Srp 27, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Podařilo se nám vytvořit zázemí pro praktickou výuku malých zvířat a základní laboratorní diagnostiku. Ve výukové ordinaci se žáci oboru Veterinářství budou prakticky učit klinické vyšetření malých zvířat (psů, koček, ale i drobných zvířat) a odběry vzorků a jejich laboratorní vyšetření. Jedná se zejména o vyšetření moči pomocí diagnostických proužků, refraktometru a vyšetření močového sedimentu, vyšetření trusu, tzv. koprologické vyšetření s pozorováním vývojových stadií parazitů pod mikroskopem, dále různé výtěry, seškraby atd. K výuce máme i repliku psí nohy pro zavedení kanyly k odběru krve a napojení infuzního setu. Při výuce chirurgie se budou učit obvazové techniky u hojení ran, přípravu operačního pole a základy asepse při operacích, použití základních chirurgických nástrojů, šití ran atd. Poděkování patří MVDr. Blance Řehořkové, která stála za celou modernizací učebny.
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít