Senioři z Frýdlantu a Hodkovic ukončili promocí Univerzitu třetího věku

autor: Kvě 5, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

V nádherných historických prostorách Rytířského sálu hradu a zámku Frýdlant se ve středu 4. května 2022 uskutečnila slavnostní promoce padesáti seniorských studentů Virtuální univerzity třetího věku. Pamětní list za úspěšné dokončení tříletého studia si z rukou místostarosty Frýdlantu Ing. Dana Ramzera a starostky Hodkovic nad Mohelkou Ing. Markéta Khauerové převzalo 38 studentů virtuální univerzity z Frýdlantu a 12 z Hodkovic nad Mohelkou.
„Projekt Virtuální univerzity třetího věku odstartoval u nás ve Frýdlantu na podzim roku 2019. Stojí za ním organizace Umíme si pomáhat, z.s. a Frýdlant ho velmi rád podpořil jak morálně, tak finančně a materiálně. Ve spolupráci se Střední školou hospodářskou a lesnickou jsme našli vhodné prostory, kde se senioři účastnili přednášek a vzdělávali se v různých oblastech. Byli nadšenými, svědomitými a pilnými studenty,“ říká místostarosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer, který stál u zrodu tohoto projektu ve Frýdlantu.
„Do Virtuální univerzity třetího věku se mohli zapojit všichni zájemci, kteří jsou občany České republiky a jsou buď v důchodovém věku anebo v invalidním důchodu,“ vysvětluje za organizaci Umíme si pomáhat autorka projektu ve Frýdlantu Ing. Barbara Vítková. Senioři se během šesti semestrů vzdělávali v oblasti genealogie, českých dějin, etiky, cestování nebo studovali rituály evropských královských rodů. „Bohužel i náš vzdělávací program pro seniory narušila pandemie nemoci Covid-19 a tak jsme museli v předchozích dvou letech často vyměnit prezenční výuku za distanční. Ale i to zvládli frýdlantští senioři na jedničku, což dokazují i výsledky, úspěšně absolvovali všichni,“ dodává Barbara Vítková.
Senioři Frýdlantska budou moci ve studiu pokračovat i nadále. „Ti, kteří úspěšně zakončili své tříleté studium, budou mít možnost vybrat si z nabídky kurzů, které je ještě zajímají. Pro nově příchozí studenty bude znovu otevřen první semestr. To znamená, že od podzimu 2022 budeme mít dvě skupiny studentů, začátečníky a pokročilé,“ vysvětluje Barbara Vítková. Kromě Virtuální univerzity třetího věku budou mít senioři možnost zapojit se i do IT vzdělávání a také do jazykového vzdělávání například studia polštiny, němčiny, italštiny nebo španělštiny. Zúčastnit se budou moci také cyklu přednášek z oblasti filozofie s PhDr. Janem Šolcem. Také ty budou probíhat přímo ve Frýdlantě.
„Jsem rád, že vzdělávání seniorů bude ve Frýdlantu pokračovat a že nabídka je takto pestrá a bohatá. Protože mozek je přeci jen sval a ten je třeba trénovat,“ dodává místostarosta Frýdlantu.
Na slavnostní promoci získávali seniorští studenti speciální pamětní list vytvořený organizátory. Osvědčení za absolvování virtuální univerzity třetího věku získají absolventi od České zemědělské univerzity Praha.
Tisková zpráva: Martina Petrášková
Foto: Jaroslav Appeltauer, Martina Petrášková

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít