PŘEHLÍDKA ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ OBORU ŘEZNÍK – UZENÁŘ 2023

autor: Bře 27, 2023Škola0 komentářů

15. ročník Přehlídky odborných dovedností oboru Řezník – uzenář uspořádala ve dnech 22. a 23. března 2023 Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí. Žák učebního oboru Řezník-uzenář Josef Jiránek obsadil první místo v kategorii bourání masa 🥇.
Jedenáct dvoučlenných týmů z celé České republiky soutěžilo postupně v bourání masa, produkci vařených masných výrobků, výrobě regionálních výrobků a v senzorickém testu. Po zahájení soutěže na půdě Integrované střední školy se účastníci přesunuli již tradičně do valašskomeziříčské firmy MP Krásno, a. s., kde budoucí řezníci změřili své síly v bourání masa (bourali kýtu, plec, bok, krkovici a kotletu). Odborná komise hodnotila dodržování zásad BOZP a hygieny, kvalitu opracování masa, kvalitu třídění ořezu a časový limit provedení. Tato náročná část soutěže prověřila specifickou dovednost žáků – bourání, jež je pro absolventy oboru Řezník – uzenář velmi důležitá.
Ideou této soutěže je trvale naučit mladé odborníky, jak je důležité nejen dobře a chutně připravit výrobky, umět je vkusně nabídnout zákazníkům, ale současně produkovat bezpečné a zdravotně nezávadné potraviny. Děkujeme Josefu Koudelovi a Josefu Jiránkovi za reprezentaci školy.
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít