Opatření omezující prezenční výuku jsou prodloužena do 11. dubna 2021

autor: Bře 29, 2021Škola0 komentářů

Na základě usnesení Vlády ČR č. 315 ze dne 26. března 2021 jsou prodloužena všechna stávající mimořádná opatření související s epidemiologickou situací, tudíž i nadále je omezena osobní přítomnost žáků na vzdělávání. Toto opatření se vztahuje na žáky všech ročníků a je platné pro teoretickou výuku i odborný výcvik.

Tato opatření jsou platná do 11. dubna 2021.

Distanční vzdělávání bude jako doposud organizováno prostřednictvím synchronní výuky v Microsoft Teams. Účast na vzdělávání i těmito formami je pro žáky povinné v souladu s § 184a zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, ve znění pozdějších předpisů.

Výjimkou z těchto omezení jsou:

  • prezenční individuální konzultace jednoho žáka s jedním vyučujícím (Potřebu provedení prezenční individuální konzultace určuje příslušný vyučující, který bude žáka kontaktovat, naopak žák, pokud pokládá individuální konzultaci za potřebnou, může o ni požádat vyučujícího.)
  • konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách. (Tím je řešena možnost realizace těchto zkoušek za osobní přítomnosti komise.)

K tomuto odkazujeme také na úpravu opatření týkajících se ochrany dýchacích cest, kdy od 1. března 2021 je nezbytné disponovat při pobytu v budově, tedy i ve škole ochrannými prostředky dýchacích cest splňujícími filtrační účinnost alespoň 95 %, tj. respirátory třídy FFP2 a vyšší, KN 95.

Doplňujeme také informaci k pohybu osob mezi okresy v případě, že žáci, kteří se mají účastnit vzdělávání – zkoušek, individuálních konzultací – mají trvalý pobyt nebo bydliště v jiném okresu. V souladu s usnesením Vlády ČR č. 196 z 26. 2. 2021 je účast na vzdělávání jedním z důvodů, pro něž je možné překročit hranice okresu. Žáci v takovém případě pro případnou kontrolu orgánů dohlížejících na dodržování těchto opatření musí disponovat dokladem. Tento doklad je ze své povahy nezbytné mít pro jednotlivé cesty.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít