Odborná způsobilost pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin I. a II. stupně

autor: Pro 14, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant,
Bělíkova 1387, příspěvková organizace

pořádá na základě pověření MZe ČR č.j. 15115/2022 – MZE – 13133

Odborný kurz

Osvědčení I. stupně

Pokud v rámci svých profesních činností aplikujete přípravky ručně, či jako obsluha zařízení pro aplikaci přípravků, nebo s nimi či jejich obaly manipulujete ve skladu, apod. a to vše pod dohledem osoby, která je držitelem osvědčení o odborné způsobilosti vyššího stupně, potřebujete osvědčení I. stupně. Osvědčení lze získat absolvováním základního kurzu v délce 12 hodin. Osvědčení je platné 3 roky, nevykonáváte žádnou zkoušku, osvědčení Vám vydáme po absolvování kurzu.

Za držitele osvědčení I. stupně se považuje osoba v období 3 let po ukončení středního vzdělání s výučním listem v oborech Zemědělec – farmář, Opravář zemědělských strojů a Zahradník nebo absolvování základního kurzu u vzdělávacího zařízení pověřeného MZe v délce 12 hodin.

Za držitele osvědčení I. stupně se považuje též osoba, která absolvovala zaměstnavatelem organizovaný kurz (bez zkoušky), a to v délce 6 hodin. Platnost osvědčení je pouze do konce kalendářního roku, v němž byl kurz absolvován. Takto získané osvědčení je platné pouze pro výkon práce pro daného zaměstnavatele. Kurz je možné u zaměstnavatele znovu absolvovat nejdříve za 2 roky od absolvování předchozího kurzu.

Datum konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně:

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 23. 2. – 24. 2. 2023
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, Bělíkova 1387, Domov mládeže (mapy.cz)

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 23. 3. – 24. 3. 2023
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, Bělíkova 1387, Domov mládeže (mapy.cz)

Cena základního kurzu pro získání osvědčení I. stupně: 1.250 Kč

Údaje pro bezhotovostní platby:
číslo účtu: 8000131461/0100
variabilní symbol: 902023
zpráva pro příjemce: jméno, příjmení (nutné pro rozlišení plátce)
Pokud budete požadovat vystavení faktury nebo vystavení stvrzenky o platbě v hotovosti na jinou osobu, než která se školí, uveďte  prosím příslušné údaje.


Osvědčení II. stupně

Pokud v rámci svých profesních činnosti organizujete a řídíte práce spojené s nakládáním s přípravky na ochranu rostlin nebo sami s přípravky nakládáte (zahradník, školkař, lesník, agronom, farmář, správce golfového hřiště, apod.)., potřebujete osvědčení II. stupně. To lze získat absolvováním základního kurzu v délce 15 hodin a úspěšným složením zkoušky. Zkouška se skládá formou písemného testu u ÚKZÚZ. O zkoušku je nutné zažádat prostřednictvím žádosti (formulář žádosti pdf) s kolkem v hodnotě 200,- Kč. Zkoušku můžete složit bezprostředně po absolvování základního kurzu, nebo následně, na kterémkoli pracovišti ÚKZÚZ. Platnost osvědčení je 5 let. Správní poplatek (kolek 200,- Kč) , je nutno doložit k  žádosti o osvědčení.

Za držitele osvědčení II. stupně se považuje osoba v období 3 let od ukončení středního vzdělání s maturitní zkouškou v oborech: Rostlinolékařství, Agropodnikání, Vinohradnictví, Zahradnictví, Mechanizace a služby, anebo osoba, která ukončila vysokoškolský magisterský studijní program se zaměřením na fytotechniku.

Datum konání základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně:

Místo a termín konání základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně: 16. 3. – 17. 3. 2023
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, Bělíkova 1387, Domov mládeže (mapy.cz)

Cena základního kurzu pro získání osvědčení II. stupně: 1.400 Kč

Údaje pro bezhotovostní platby:
číslo účtu: 8000131461/0100
variabilní symbol: 902023
zpráva pro příjemce: jméno, příjmení (nutné pro rozlišení plátce)
Pokud budete požadovat vystavení faktury nebo vystavení stvrzenky o platbě v hotovosti na jinou osobu, než která se školí, uveďte  prosím příslušné údaje.

Podrobné informace naleznete zde: https://stredni-skola-frydlant.cz/nakladani-s-pripravky/

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít