Nový kurz k získání základního vzdělání má své první absolventy

autor: Kvě 27, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Ve školním roce 2021/2022 proběhl na Střední škole hospodářské a lesnické Frýdlant pilotní projekt kurzu ukončení základního vzdělání pro mladistvé i dospělé, kteří skončili základní školu v nižším než devátém ročníku a neměli tak ukončené základní vzdělání. Jde o projekt v Libereckém kraji ojedinělý a i v rámci republiky je nabízen povětšinou základními školami. Frýdlantská Střední škola hospodářská a lesnická je jedinou střední školou, která ho v rámci republiky nabízí. Do kurzu se přihlásilo 13 studentů, zdárně ho závěrečnou zkouškou zakončilo ve čtvrtek 26. května 10 z nich. Ten samý den si pak na nádvoří hradu a zámku Frýdlant převzali slavnostně vysvědčení, které je dokladem o ukončení základního vzdělání. Kurz byl pro uchazeče zdarma, finančně ho podpořil Liberecký kraj.
„Obsahem kurzu bylo učivo 9. ročníku základní školy a opakování učiva nižších ročníků druhého stupně základní školy v předmětech, kde je návaznost učiva nezbytná k pochopení nové látky. Obsah a struktura výuky byly stanoveny školním vzdělávacím programem,“ vysvětluje ředitel Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, Ing. Miroslav Kudrna.
Kurz byl organizován jako dálkové studium v rozsahu 1 den konzultací každých 14 dní v období říjen 2021 až květen 2022. Žáci kurzu se průběžně vzdělávali nejen v oblasti výukové, ale také osobnostní.
Kurz k dokončení základního vzdělání probíhal v prostorách Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, kombinoval výuku ve škole, poznávací výlety a online vzdělávání ve spolupráci s Místí akční skupinou Frýdlantsko, z.s (MASiF) prostřednictvím jejího volnočasového klubu Free-club.
„Závěrečné zkoušky se konaly formou testů z učiva 9. ročníku základní školy z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka, přírodovědných základů, které zahrnují fyziku, chemii, přírodopis a informatiku a pak z humanitních základů, které jsou tvořeny dějepisem, zeměpisem a humanitní, tělesnou, pracovní a estetickou výchovou,“ doplňuje Miroslav Kudrna.
„Všem deseti absolventům kurzu blahopřejeme a přejeme další úspěchy a šťastnou volbu střední školy,“ přeje za MASiF Lucie Winklerová.
Liberecký kraj plánuje v příštím roce kurz pro ty, kteří nemají dokončené základní vzdělání, znovu otevřít. „V Libereckém kraji jsme bohužel nad republikovým průměrem v počtu těch, kteří nemají dokončenou devátou třídu základní školy a tím ani základní vzdělání. Proto Liberecký kraj tento projekt velmi rád podpoří i v příštím školním roce. Už od září se budou moci žadatelé do kurzu hlásit, otevřen bude opět v říjnu,“ slibuje náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Ing. Dan Ramzer.
Tisková zpráva: Martina Petrášková

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít