Nové tůně mají zadržet vodu v krajině

autor: Lis 17, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

První část projektu, který má navrátit vodu do krajiny, započali v úterý 16. listopadu 2021 na polích u silnice na Nové Město pod Smrkem, před křižovatkou na Raspenavu a Krásný Les, žáci 1. ročníku Ekologie a životní prostředí a 2. ročníku Agropodnikání, během dopoledne vytvořili několik tůní, čímž zrušili na poli odvodňovací zařízení, kterými v době komunismu dřívější zemědělci odváděli vodu z lánů. Do vzniku tůní se zapojil i starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka a radní Libereckého kraje Václav Židek.

Škola bude v tomto i příštím roce vodní retenci krajiny na Frýdlantsku zlepšovat díky dvěma projektům Libereckého kraje. První z nich odstartoval právě v úterý 16. listopadu 2021. Lokalitu vzniku nových tůní vybral Liberecký kraj na základě analýzy, kterou vypracovala Agentura regionálního rozvoje spol. s.r.o. a projednala ji s vedením školy, která pozemky v současné době obhospodařuje. Kraj poté vybral 10 opatření z celkových 12 prověřovaných, které rozdělil do dvou projektů dle náročnosti přípravy a výše dotace. Tyto nové tůně jsou součástí prvního z projektů.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít