Navštívili jsme Národní muzeum a Národní divadlo

autor: Dub 30, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Za více jak 200 let Národní muzeum zažilo čtyři císaře a jedenáct prezidentů, monarchii, demokracii i totalitu. Ve čtvrtek 28. dubna jsme si naopak muzeum zažili my, žáci tříd AP2 a VE2.

Do Prahy jsme se vydali za poznáním. Naším cílem byla historická budova Národního muzea. Praha nás přivítala modrou oblohou a jarní slunce nám ukázalo opravenou budovu v celé její kráse. To pravé nadšení na nás čekalo ve vnitřních částech novorenesanční budovy – nádherný vstupní vestibul dotvořený nástěnnými malbami, zlatým zdobením, krásným schodištěm. 

Celý pobyt v Praze jsme dokončili prohlídkou Prahy a večerním představením v Národním divadle, kde jsme zhlédli inscenaci Král Oidipus. Tragédii řeckého dramatika Sofokla zpracovává starou báji o krutém  životním údělu muže, jenž nevědomky zabije svého otce a ožení se s vlastní matkou, aby se tak naplnila strašná předpověď delfské věštírny. Příběh vladaře, jenž musí nastolit řád i za cenu sebezničení.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít