Mezinárodní výstava Jiřinek a soutěž v aranžování žáků zahradnických škol

autor: Zář 2, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Královnou podzimní zahrady bývá nazývána květina jiřina, kterou pěstovali už Aztékové. Od 18. století jiřinky obdivuje i Evropa a jejich krása je v těchto dnech k vidění i v Hejnicích. Hejnický Klášter září již tradičně všemi možnými barvami. Jiřiny, odborně dahlie, sem přiváží pěstitelé a šlechtitelé z celé republiky i sousedního Polska. Součástí výstavy je i soutěž v aranžování květin. Výstava  se koná v prostorách bývalého františkánského kláštera z roku 1697, které původně sloužily jako zázemí pro poutníky, přicházející do chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Tuto akci pořádá spolek pěstitelů jiřinek Dagla ve spolupráci s Klášterem Hejnice a Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant hned v úvodu školního roku. Na aranžování květů do váz a úpravě celé expozice se kromě vystavovatelů podílí žáci a učitelé Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, ČZA Mělník a učitelky odborného výcviku SOŠ Liberec. V rámci výstavy pořádá naše škola soutěže v aranžování jiřinek pro žáky středních škol a odborných učilišť. Soutěžící  musí zvládnout celkem 4 soutěžní úkoly, přičemž v každém musí použít květy jiřinek.
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít