Kurz základního vzdělání

autor: Srp 18, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Liberecký kraj schválil kurz k dokončení základního vzdělání při Střední škole hospodářské a lesnické Frýdlant.
Frýdlantský region patří v rámci Libereckého kraje k oblastem, které jsou nejvíce postižené předčasnými odchody ze vzdělávání. V uplynulých čtyřech letech nedokončilo základní vzdělání průměrně 14% všech žáků. V současné době je možné absolvovat kurz k dokončení ZV pouze v Liberci na ZŠ 5. Května. Ovšem s ohledem na sociální vyloučení většiny žáků, kterých se problematika týká, je potřeba vytvořit dostupnější možnost k dokončení základního vzdělání, a to přímo ve Frýdlantu. Po dohodě s dalšími aktéry v regionu jsme se domluvili, že naše škola je nejvhodnějším subjektem k realizaci tohoto kurzu.
Realizace kurzu v našich prostorách účastníkům umožní seznámit se s možnostmi studia na naší škole a věříme, že jsme schopni je i vhodně motivovat.
V rámci pilotního ověření realizace kurzu budeme rovněž úzce spolupracovat s MAS Frýdlantsko, z.s. a jejich volnočasovým klubem Free-club tak, abychom s cílovou skupinou pracovali průběžně nejen v oblasti výukové, ale také osobnostní.
Organizace kurzu
➡️Termín konání kurzu 1.10.2021 – 30.5.2022
➡️Ukončení kurzu: zkouška shrnující potřebné učivo, pracovní portfolio účastníka.
Učební plán
➡️Odpovídá požadovaným výstupům RVP pro 9. ročník.
➡️Výuka bude kombinovat prezenční výuku ve škole, poznávací výlety a online vzdělávání.