Kurz k dokončení základního vzdělávání

autor: Říj 4, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Dobrá věc se podařila a Liberecký kraj v srpnu schválil realizaci kurzu k dokončení základního vzdělání na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. 

První pilotní běh kurzu začíná 8. 10. 2021 a potrvá do května 2022. 

Na přípravě kurzu a jeho zajištění se podílel také projekt MAP Frýdlantsko II a školský výbor ve Frýdlantu. Společně jsme dávali dohromady data a pádné argumenty, proč kurz realizovat.

Realizace kurzu na střední škole je nezvyklá i v rámci celé České republiky, většinou kurz totiž organizují základní školy. Dle našeho názoru dává ale střední škola smysl, protože do kurzu se hlásí většinou žáci, kteří na základní škole neuspěli a mají nedůvěru ve školu i v sebe. Naše škola se svými možnostmi může účastníky naopak motivovat a vzdělávat ve svých odborných učebnách a dílnách. Na učení si tak budou moci účastníci i sáhnout.

S pilotním během budou pomáhat i pracovníci Free-clubu ve Frýdlantu, kteří účastníky podpoří v osobnostním rozvoji, zorganizují poznávací výlety a procvičování potřebných znalostí pomocí webových aplikací.

Držte nám palce, ať první rok dopadne dobře!

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít