Jizerský dřevorubec 2022

autor: Říj 21, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Správná technika, přesný řez i rychlost. Ve Frýdlantu vrčely motorové pily.
Šestnáct soutěžících ze sedmi lesnických škol České republiky ve středu 19. a ve čtvrtek 20. října bojovalo v městském parku ve Frýdlantu o nejlepší umístění v soutěži Jizerský dřevorubec. Pořádala ji Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant.

Mezi technické disciplíny, se kterými si museli mladí žáci poradit, patřilo například kácení stromu do vymezeného prostoru, během kterého je důležité co nejlépe zasáhnout kolík uprostřed. Dalšími disciplínami byly přesný řez, kombinovaný řez a podložka a nechyběla ani výměna řetězu, kterou mladí dřevorubci zvládli za pár vteřin.

Ve čtvrtek na soutěžící čekala disciplína odvětvování. Museli co nejrychleji a zároveň nejpřesněji u kmene odřezat zasunuté dřevěné tyče. Na své si přišli i diváci. Mohli se projet na traktůrcích, ochutnat regionální potraviny a zhlédnout exhibici profesionálních závodníků ve sportu s motorovou pilou STIHL Timbersports.

Záštitu nad Jizerským dřevorubcem přebral náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti a starosta Frýdlantu, Ing. Dan Ramzer.

V druhém ročníku Jizerského dřevorubce se podařilo v konkurenci žáků z celé republiky vybojovat žákům SŠHL Frýdlant přední příčky. V celkovém pořadí družstev dokonce frýdlantští brali zlato. V soutěži družstev díky týmu SŠHL Frýdlant 2, který tvořili Lukáš Slach a Daniel Štichauer.

Pořadí družstev:
1. SŠHL Frýdlant 2
2. SLŠ a SOU Křivoklát
3. SLŠ Žlutice
4. SL a SOŠL Šluknov
5. SOŠL Tvrdošín
6. SOŠ sv. Jana Boska
7. SŠHL Frýdlant 1
8. ČLA Trutnov

Pořadí jednotlivců:
1. Karel Krátký, SLŠ Žlutice
2. Daniel Štichauer, SŠHL Frýdlant 2
3. Daniel Kinský, SLŠ a SOU Křivoklát

Velké poděkování patří městu Frýdlant, Libereckému kraji, Lesům České republiky, Regionální agrární radě Libereckého kraje a sponzorům, kteří podpořili doprovodný program.
Pohár pro vítězné družstvo vyrobili žáci z Glassschool – Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor.

 
Kompletní fotogalerie zde:
https://www.flickr.com/photos/187278874@N08/albums

Autor fotografií: MARVIN FOTOATELIÉR
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít