Jizerský dřevorubec 2021

autor: Říj 6, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Žáci lesnických škol budou soutěžit v práci s motorovou pilou v Městském parku ve Frýdlantu – to bude Jizerský dřevorubec.
Dva dny bude narušovat klid malebného Frýdlantu zvuk motorových pil z městského parku. Nebude se tam kácet žádné stromořadí, ale Střední škola hospodářská a lesnická bude pořádat soutěž v práci s motorovou pilou „Jizerský dřevorubec“ pro žáky lesnických škol z celé republiky i ze zahraničí.
Své dovednosti poměří žáci v několika technických disciplínách. Asi nejzajímavější je kácení na přesnost, kdy dřevorubec musí pokácet strom do vymezeného prostoru a co nejlépe zasáhnout kolík uprostřed. Dalšími disciplínami jsou přesný řez na podložku, kombinovaný řez a nechybí ani výměna řetězu, kterou mladí dřevorubci zvládají i za pár vteřin. Královskou disciplínou je ale odvětvování, kde na soutěžící dřevorubce čekají velcí „dřevění ježci“, tedy kmeny, do kterých jsou zasunuty dřevěné tyče, simulující větve. Ty musí mladí borci motorovou pilou co nejrychleji a zároveň nejpřesněji u kmene odřezat.
Soutěž bude zahájena ve středu 13. října v jednu hodinu odpoledne a pokračovat bude ve čtvrtek 14. října dopoledne, kdy je od 9 hodin pro malé a velké diváky připraven doprovodný program.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít