Jiřinka, královna podzimu bude tématem již tradiční mezinárodní výstavy

autor: Zář 3, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Jiřinka, královna podzimu bude tématem již tradiční mezinárodní výstavy, která se koná od 9. do 12. září v Hejnicích. Výstava je spojená se soutěží zahradnických škol ve vazbě.

Jiřiny jsou velice oblíbené a nenáročné trvalky s hlízovitými kořeny – hlízami. Pocházejí z Mexika, kde se dokonce hlízy jedly a používaly jako léčivé rostliny. Jiřiny mají květy snad všech barev kromě modré, jsou jedno i vícebarevné, žíhané. Jedny z nejkrásnějších květin na zahradě patří mezi nenáročné rostliny. Jediné, co doopravdy potřebují v hojné míře, je slunce. Pěstitelé si mohou vybírat, kterou z odrůd si na zahrádku nasadí, existuje jich na dvacet tisíc!

 
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít