Informace pro zákonné zástupce třídy VE1

autor: Říj 19, 2021Škola, Služby0 komentářů

Vážení rodiče,
informujeme Vás o tom, že 19. října jsme s pracovníky KHS LK řešili případ pozitivního výsledku PCR testu na onemocnění COVID-19 na pracovišti Zámecká, Frýdlant.

Na základě provedeného šetření a následného rozhodnutí pracovníků KHS LK byla žákům třídy VE 1 nařízena 14 denní karanténa.

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví karanténa není nařizována osobám, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu), tito žáci pokračují v prezenční výuce.

Postup dle KHS Liberec.
V nejbližších dnech (nejpozději do 72 h) by Vás měl kontaktovat pracovník z Národního externího trasovacího call centra (dále jen EXT CC), který Vás obeznámí s podmínkami karantény pro Vaše dítě a po získání identifikačních údajů dítěte (RČ, adresa, pojišťovna atd.) Vám pro něj vystaví žádanku na PCR test. Tento proces lze zrychlit, pokud vyplníte sebetrasovací formulář pro Vaše dítě, na který Vám přijde upozornění a odkaz v SMS zprávě. Pokud zvládnete sami vše vyplnit, včetně vystavení žádanky na PCR test pro Vaše dítě, pracovník EXT CC Vás již kontaktovat nebude.
V průběhu karantény dítě musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19. V případě, že dítě nevykazuje žádné příznaky onemocnění, je důležité dodržet rozmezí pro odběr mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned.
Je nutné, abyste si pro své dítě sami udělali rezervaci na PCR odběr ve Vámi vybraném odběrovém místě. Toto se provádí v rezervačním systému vybraného odběrového místa nebo na internetových stránkách Libereckého kraje – https://www.kraj-lbc.cz/. I na tuto skutečnost Vás pracovník EXT CC upozorní.
Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h.
Postup bude následující:
– pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě, resp. zákonný zástupce bude kontaktován Krajskou hygienickou stanicí (KHS) nebo EXT CC a bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
– pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Shrnutí:
Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: 2. 11. 2021, včetně.
PCR test provést nejlépe v termínu: 24. – 26. 10. 2021, ale lze i později
Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít