Informace k testování žáků a zaměstnanců od 17. 1. 2022

autor: Led 12, 2022Škola0 komentářů

1. V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek, není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni.
  2. Od 17. ledna 2022 probíhá testování žáků každé pondělí, není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.
  3. Testují se i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.
  4. Testování nepodstupují žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro Ag test a 72 hodin pro PCR test).
  5. V případě, že se žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.)
  6. Povinnost se testovat se vztahuje i na všechny zaměstnance školy. Nově také těch, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci. Testování nepodstupují zaměstnanci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro Ag test a 72 hodin pro PCR test). V případě, že se zaměstnanec, na něhož se povinnost testování vztahuje, odmítne testovat nebo doložit, že disponuje negativním výsledkem testu, platí, že je povinen nosit po celou dobu výkonu činnosti ochranný prostředek dýchacích cest.

Testování všech žáků bude probíhat pod dohledem učitelů dle organizace. Škola bude předávat informace o pozitivních žácích KHS v nové aplikaci Covid Forms Application (CFA) prostřednictvím elektronického souboru.

Tyto informace vychází a zestručňují informace, které jsou obsaženy v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví přiložených níže.

Informace k testování ve školách jsou také soustředěny na testovani.edu.cz.