Harmonizační pobyt

autor: Zář 23, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Začátek školního roku je na mnohých školách spojen s harmonizačními pobyty.
Po prvních dnech ve škole, během kterých jsme se všichni seznamovali s organizačními záležitostmi, jsme měli možnost vyrazit na „harmonizák“.
Ve středu 21. září se třídní kolektivy studijních oborů Agropodnikání, Sociální činnost, Obchodní akademie, Veterinářství a Ekologie a životní prostředí sešly na frýdlantském vlakovém nádraží, odkud jsme pokračovali do Bílého Potoka pod Smrkem, jenž byl naším cílem. Samotná jízda vlakem byla komfortní, měli jsme dokonce vlastní vagon!
Jakmile jsme dorazili do kempu, šli jsme se ubytovat do chatek. Hned první úkol, který nás v chatkách čekal, bylo povlékání peřin, které vyžadovalo kolektivní snahu, což by se dalo považovat za dost slušný teambuilding.
Následoval oběd a po něm aktivity s vyučujícími. Hráli jsme spousty her, při kterých jsme se vzájemně poznávali a sbližovali nejen mezi sebou, ale také s členy ostatních tříd.
Další den jsme se všichni vypravili na výlet do po okolí. Nechyběl večerní táborák, který ke kempování neodmyslitelně patří. U ohně jsme si opekli buřty a zazpívali si.
Dnes ráno se vracíme zpět domů. Z harmonizačního pobytu si naše třídy odváží plno zážitků a dá se říci, že jsme se sblížili. Společně strávené chvíle jsme si užili a „harmonizák“ splnil svůj účel.