Frýdlant bude začátkem září hostit krajské dožínky

autor: Čvn 13, 2022Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Liberecký kraj, Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant a město Frýdlant ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje a MAS Frýdlantsko pořádají Krajské dožínkové slavnosti Libereckého kraje. Dožínky, tradiční slavnost u příležitosti ukončení žní, byly pro naše předky symbolem konce období nouze a počátku dostatku potravin. To byl také důvod, proč byly dožínky pokládány v mnoha společnostech za začátek nového roku. Liberecký kraj navázal na tuto pradávnou tradici v roce 2002, kdy uspořádal právě ve Frýdlantu první novodobé Krajské dožínky. Na náměstí T. G. Masaryka bude kromě tržnice regionálních výrobců k vidění také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku Libereckého kraje. Ještě předtím ale projde městem tradiční staročeský dožínkový průvod. Trasa průvodu povede od frýdlantského zámku ke kostelu Nalezení sv. Kříže, kde se bude konat i následná mše a poděkování za úrodu. V nedalekém městském parku bude k vidění výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, představí se i různé zájmové spolky a sdružení. Pro návštěvníky bude připraven také bohatý doprovodný kulturní program, v rámci kterého se představí např. kapela Čechomor, Zrní nebo Big´O´Band.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít