Cvičný útok na školu nacvičovali záchranáři, policisté a hasiči

autor: Zář 22, 2022Škola0 komentářů

Ve středu 21. září 2022 proběhlo v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant cvičení Policie ČR s názvem „Aktivní střelec“.
Cvičení všem přiblížilo reálnou situaci napadení školy a to včetně střelby, držení rukojmích či vážných zranění civilistů. Toto taktické cvičení je reakcí na několik podobných útoků ve světě, kdy došlo k napadením veřejných budov, při nichž padli za oběť dospělí i děti. Cvičení je zkouškou spolupráce a vzájemné koordinace složek integrovaného záchranného systému.
 
Cvičení bylo tematicky zaměřené na problematiku střelby ve školských zařízeních s velkým počtem zraněných osob, jeho cílem bylo ověřit postupy Policie ČR při vzniku mimořádných událostí tohoto typu a ověřit součinnost složek Integrovaného záchranného systému, zejména jejich flexibilitu, rychlost a včasnost zásahu a v neposlední řadě i taktiku celého zásahu.
Cvičení se kromě policie a zdravotnické služby účastnili jednotky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This
X