Cvičný útok na školu nacvičovali záchranáři, policisté a hasiči

autor: Zář 22, 2022Škola0 komentářů

Ve středu 21. září 2022 proběhlo v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant cvičení Policie ČR s názvem „Aktivní střelec“.
Cvičení všem přiblížilo reálnou situaci napadení školy a to včetně střelby, držení rukojmích či vážných zranění civilistů. Toto taktické cvičení je reakcí na několik podobných útoků ve světě, kdy došlo k napadením veřejných budov, při nichž padli za oběť dospělí i děti. Cvičení je zkouškou spolupráce a vzájemné koordinace složek integrovaného záchranného systému.
 
Cvičení bylo tematicky zaměřené na problematiku střelby ve školských zařízeních s velkým počtem zraněných osob, jeho cílem bylo ověřit postupy Policie ČR při vzniku mimořádných událostí tohoto typu a ověřit součinnost složek Integrovaného záchranného systému, zejména jejich flexibilitu, rychlost a včasnost zásahu a v neposlední řadě i taktiku celého zásahu.
Cvičení se kromě policie a zdravotnické služby účastnili jednotky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít