Zemědělská olympiáda oslaví ve Frýdlantu 17. narozeniny!

Ve středu 17. dubna 2024 odstartuje v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant již 17. ročník Zemědělské olympiády žáků středních škol. Tradiční soutěž, která si klade za cíl prohloubit znalosti a dovednosti žáků v zemědělství, se letos zúčastní 9 škol z celé České republiky.

Mladí zemědělci se utkají v sedmi soutěžních disciplínách, které prověří jejich teoretické znalosti i praktické dovednosti. Soutěžit se bude například v testu z rostlinné a živočišné výroby, jízdě zručnosti kolovým traktorem, poznávání plodin a plemen zvířat, výměně a vyvážení pneumatiky, kování skoby, práci s traktorem s čelním nakladačem a v sedláckém víceboji.

Veřejnost srdečně zvána!

Vrcholem druhého soutěžního dne, tedy čtvrtka 18. dubna 2024, bude doprovodný program pro širokou veřejnost. Ten se uskuteční v prostorách Naučné zemědělské stezky nad pracovištěm v Zámecké ulici a nabídne zábavu pro celou rodinu. Děti i dospělí se mohou těšit na různé soutěže, výstavu hospodářských zvířat a samozřejmě na občerstvení. Program bude probíhat od 8:00 do 12:00 hodin.

Doprovodného programu se zúčastní i ministr zemědělství Marek Výborný.

Zemědělská olympiáda je skvělou příležitostí, jak se seznámit s prací v zemědělství a s nejmodernějšími technologiemi, které se v tomto oboru používají. Zároveň je to i šance pro mladé lidi z celé České republiky utkat se v přátelském soupeření a navázat nová přátelství.

 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít