Milí rodiče, zákonní zástupci a podporovatelé naší školy.
I přes naplánovanou stávku ve školství, která se koná 27. listopadu, bude naše škola držet dveře otevřené a výuka bude probíhat jako obvykle. Toto rozhodnutí nebylo lehké a neznamená to, že se stavíme proti argumentům stávky.

Školství je v kritickém bodě. Plánované škrty a změny, které přicházejí z Ministerstva školství, mohou vážně ohrozit kvalitu a dostupnost vzdělávání pro naše žáky. Nejedná se pouze o platy učitelů, ale o celou řadu pracovníků, kteří jsou nedoceněnou, ale nezbytnou součástí našeho školského systému.

Učitelé, asistenti, účetní, sekretářky, uklízečky, kuchařky, školníci… všichni tito lidé tvoří základní kameny, na kterých stojí naše školství. Jsou to oni, kdo každý den přispívají k tomu, aby naši žáci mohli chodit do školy, která je bezpečná, čistá a plná podpory.

Nesouhlasíme s plánovanými kroky Ministerstva školství, které se dotknou nejen pedagogických, ale i nepedagogických zaměstnanců a samozřejmě našich žáků. Rozumíme, že ekonomická situace je náročná, ale šetřit na budoucnosti našich dětí se zdá být nejen nedomyšlené, ale i nekoncepční.

Věříme v dialog a doufáme v kompromis, který bude spravedlivý pro všechny – pro Ministerstvo školství, Ministerstvo financí, a zejména pro ty, kteří jsou základem našeho vzdělávacího systému.

Ing. Miroslav Kudrna
ředitel školy

 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít