Milí rodiče, zákonní zástupci a podporovatelé naší školy.
I přes naplánovanou stávku ve školství, která se koná 27. listopadu, bude naše škola držet dveře otevřené a výuka bude probíhat jako obvykle. Toto rozhodnutí nebylo lehké a neznamená to, že se stavíme proti argumentům stávky.

Školství je v kritickém bodě. Plánované škrty a změny, které přicházejí z Ministerstva školství, mohou vážně ohrozit kvalitu a dostupnost vzdělávání pro naše žáky. Nejedná se pouze o platy učitelů, ale o celou řadu pracovníků, kteří jsou nedoceněnou, ale nezbytnou součástí našeho školského systému.

Učitelé, asistenti, účetní, sekretářky, uklízečky, kuchařky, školníci… všichni tito lidé tvoří základní kameny, na kterých stojí naše školství. Jsou to oni, kdo každý den přispívají k tomu, aby naši žáci mohli chodit do školy, která je bezpečná, čistá a plná podpory.

Nesouhlasíme s plánovanými kroky Ministerstva školství, které se dotknou nejen pedagogických, ale i nepedagogických zaměstnanců a samozřejmě našich žáků. Rozumíme, že ekonomická situace je náročná, ale šetřit na budoucnosti našich dětí se zdá být nejen nedomyšlené, ale i nekoncepční.

Věříme v dialog a doufáme v kompromis, který bude spravedlivý pro všechny – pro Ministerstvo školství, Ministerstvo financí, a zejména pro ty, kteří jsou základem našeho vzdělávacího systému.

Ing. Miroslav Kudrna