Dnes, poslední školní den v kalendářním roce 2023, jsme se na SŠHL Frýdlant měli sejít v radostné atmosféře Vánoční akademie, což je tradice, která nás provází od roku 2019. Měl to být čas oslav, vystoupení a společných chvil před svátky klidu. Místo toho nás zasáhla zpráva o tragédii, která se odehrála včera na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity v Praze.
Také my jsme se v souvislosti s touto tragickou událostí cítili bezmocní a velkolepá oslava nám přišla více než nepatřičná. Rozhodli jsme se proto program zredukovat, vypustili jsme koncert kapely Grizzlies a dali prostor jen našim žákům, kteří na akademii pilně trénovali a jejich vystoupení byla plná upřímnosti a sounáležitosti. Společně jsme si připomenuli, jak důležité je stát v těchto chvílích při sobě.
S žáky jsme uctili minutou ticha památku obětí tragické události v Praze. Byl to silný moment, který nám všem připomněl, že i ve škole, v místě učení a růstu, se musíme umět zastavit a být prostě lidmi pro lidi.
Vánoční akademie nám přesto přinesla i momenty radosti a pohody. Viděli jsme talent a nadšení našich žáků v pěveckých a tanečních vystoupeních. A i když jsme si letos připomněli, že život někdy přináší bolestné okamžiky, neztratili jsme víru v to, že světlo vždy přebije tmu.
Naše škola věří na Ježíška a na dobro v každém z nás. Přejeme všem – učitelům, žákům, rodičům a přátelům – aby prožili klidné vánoční svátky, načerpali sílu a radost, a vstoupili do nového roku s otevřeným srdcem a neochvějnou nadějí.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít