V úterý 28. 2. jsme na liberecké radnici předali náš výtěžek 19. a 20. ročníku Veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, který v těchto dvou ročnících dokázali vybrat naši žáci.
Žáci 2. ročníku studijních oborů Sociální činnost a Ekologie a životní prostředí vybrali 40 tisíc korun pro Domov pro seniory U Spasitele Frýdlant na polohovací křeslo pro imobilní klienty.
Celkem si díky 19. a 20. ročníku sbírky Pozvedněte slabé, kterou pořádá Nadace Euronisa, rozdělilo 13 organizací částku 222 tisíc korun. Sbírka se konala v 10 městech Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. Jejím smyslem je pomocí neziskovým organizacím získat prostředky na konkrétní projekty, se kterými se do sbírky přihlásily. Vybrané částky se pohybovaly od 4 do 40 tisíc korun. Nejvyšší částku 40 tisíc korun získaly shodně dva subjekty: Dětské centrum Liberec na vybavení bytů krizového řízení a Domov u Spasitele ve Frýdlantu na polohovací křeslo pro imobilní klienty. Jsme pyšní, že jsme se na pomoci Domovu u Spasitele tako aktivně podíleli.
Velký dík patří žákům naší školy, bez kterých by sbírka nebyla možná, a také všem občanům Frýdlantu, kteří do ní přispěli! Děkujeme!