Prý je každá tradice pouze tak silná, jak jsou silní lidé, kteří ji udržují. A pokud je to pravda, pak tradiční Svatohubertské slavnosti ve Frýdlantě ukázaly, jak silná může být naše společnost, když se spojí kolem něčeho, co jí leží na srdci.
Frýdlant tento pátek opět ožil v rytmech tradice. Zámecký park se naplnil diváky, kteří přišli obdivovat ukázky sokolnictví s dravými ptáky. A nádvoří hradu a zámku Frýdlant bylo svědkem slavnostního pasování adeptů myslivosti. Ale vrcholem dne byla Hubertská jízda, která se vydala směrem do centra Frýdlantu v čele s bohyní lovu Dianou a patronem lovců a myslivců svatým Hubertem.
Představte si tu scénu – průvod lidí, kteří svým úsilím a energií nejen udržují naživu starou tradici, ale také šíří radost a inspiraci mezi všechny, kteří se přišli podívat. A to vše pod vlajkou bohyně Diany a svatého Huberta, symbolů lovu a harmonie s přírodou.
Moment, kdy bohyně Diana a svatý Hubert požádali starostu o dočasnou vládu nad městem, byl jedním z těch, které nás nutí zamyslet se nad tím, jak důležité je mít silné tradice a udržovat je naživu. To, že starosta města Frýdlant Dan Ramzer s úsměvem souhlasil, ukazuje, jak je pro naše město důležité udržovat tyto tradice naživu.
Svatohubertské slavnosti byly zakončeny promluvou v Kostele Nalezení svatého Kříže.
Velké poděkování patří všem, kteří pomáhali s přípravami a organizací slavností. Bylo to výjimečné, vidět, jak žáci, zaměstnanci školy a dobrovolníci s různými dovednostmi přicházejí, aby přispěli ke společnému úsilí. Každý z vás přispěl k tomu, že tento ročník Svatohubertských slavností byl ročníkem úspěšným. Vám všem patří velké poděkování.
Chtěl bych také vyjádřit svou vděčnost městu Frýdlant, Lesy České republiky, Liberecký kraj, Státní hrad a zámek Frýdlant a všem návštěvníkům. Bez vás by tato slavnost nebyla tak úžasná. Vaše účast a podpora jsou tou nejlepší odměnou pro všechny, kdo se na organizaci této nádherné události podíleli.
Doufám, že jste si Svatohubertské slavnosti užili stejně jako já a těším se na setkání s vámi příští rok.
Ing. Miroslav Kudrna, ředitel školy
Autor fotografií: MARVIN FOTOATELIÉR
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít