V posledních letech byly ve Střední škole hospodářské a lesnické Frýdlant vloženy nemalé finanční prostředky do projektů na rekonstrukce stávajících budov, na výstavbu nového zázemí pro výuku i do celkového zlepšení prostředí školy. Byly vybudovány nové dílny pro strojnické obory, došlo k zateplení budov na pracovišti Bělíkova, proběhla celková rekonstrukce pracoviště Zámecká, dokončuje se rekonstrukce školní prodejny na Hrnčířském náměstí a v příštích letech čeká školu výstavba nových dílen pro obory přesunuté z pracoviště Hejnice a také pro farmáře. Stará budova školního statku už totiž ani zdaleka požadavkům moderní výuky nevyhovuje. Kdo zná Střední školu hospodářskou a lesnickou Frýdlant delší čas, může posoudit, jak moc se v posledním desetiletí změnila k lepšímu. Investuje se opravdu hodně, ale na vše najednou peníze přeci jen nejsou. Přesto se škola snaží alespoň postupně realizovat i plány, na které v současnosti mnoho peněz nezbývá.
Jedním z takových plánů je vybudování školní ZOO hospodářských zvířat, která naváže na úspěšnou a oblíbenou naučnou zemědělskou stezku. ZOO hospodářských zvířat poslouží jak k výuce žáků školy, tak k učení a poznání formou osobního prožitku dětí z mateřských a základních škol Frýdlantu a okolí. A jistě zaujme i širokou veřejnost.
Jak nápad na školní ZOO hospodářských zvířat vznikl? Píše se rok 2018 a Jaroslav Palarec a Miroslav Kudrna začínají na jeho začátku pracovat na svém nápadu vytvořit ve škole naučnou zemědělskou stezku. Slavnostně ji pro žáky školy, širokou veřejnost, děti z mateřských a základních škol z celého Frýdlantska otevírají koncem toho samého roku. Už tehdy si oba přejí, aby na ni v areálu školní farmy navázala i školní ZOO.
A tento jejich sen se nyní začíná plnit. Pomalu jsou budována chovatelská zařízení, vyrobeno už je několik kurníků, husníků i kachníků, kde budou chována čistokrevná plemena domácí drůbeže, na jaře žáci oboru Zpracovatel dřeva postavili nový včelín a v průběhu prázdnin byl starý včelín přestavěn na holubník. Vzhledově se škola snažila holubník sladit s novým včelínem, pultová střecha byla tedy předělána na sedlovou a celá stavba byla obložena dřevem. Jak se záměr povedl, můžete posoudit na fotkách. Podobně hodlá škola se svými pro věc zapálenými zaměstnanci a žáky pokračovat i při výstavbě a rekonstrukci dalších chovatelských zařízení. Tak, aby byla nejenom funkční, ale i estetická a vzájemně sladěná.
Budoucí návštěvníci si tak z prohlídky školní ZOO odnesou nejen spoustu nových zážitků a vědomostí o hospodářských zvířatech, ale i pěkný dojem z prostředí, kde se příjemně cítí nejen oni, ale i školní zvířata. První etapu školní ZOO by škola chtěla dokončit v červnu 2024.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít