Škola získá 8 milionů korun na podporu výuky pro období 2024 – 2028 díky projektu COP z Ministerstva zemědělství.
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant získá od Ministerstva zemědělství dotaci ve výši 8 milionů korun na podporu a modernizaci výuky. Finanční prostředky budou použity na modernizaci vybavení školy, včetně školní pekárny, řeznické dílny, chemicko-analytické laboratoře a dalších.
Jsme velmi rádi, že jsme byli úspěšní v tomto dotačním programu. Díky těmto penězům můžeme ještě více zlepšit vybavení školy a nabídnout našim žákům kvalitní vzdělání.
V rámci nového dotačního období škola pořídí následující vybavení:
✅️Novou pekárnu za 1.5 mil. Kč. Tato pekárna bude vybavena moderní technologií, která umožní žákům připravovat různé druhy pečiva a cukrářských výrobků.
✅️Modernizaci řeznické dílny. Tato dílna bude vybavena novými technologiemi, které žákům umožní naučit se všechny potřebné dovednosti pro práci řezníka.
✅️Vybavení k výuce precizního zemědělství. Chceme jít s dobou v oblasti zemědělství!
Toto vybavení bude zahrnovat například drony, senzory a další technologie, které pomohou žákům naučit se používat moderní technologie v zemědělství.
✅️Simulátor harvestoru. Žáci se naučí ovládat harvestor, což je důležitá dovednost pro práci v lesním hospodářství.
✅️Moderní vybavení do chemické laboratoře. Toto vybavení bude zahrnovat například nové přístroje, které umožní žákům provádět moderní chemické analýzy.
Věříme, že toto nové vybavení, které v období 2024 -2028 pořídíme, bude pro naše žáky velkým přínosem.