Ve dnech 20. a 21. března 2024 se ve Valašském Meziříčí konal již 16. ročník Přehlídky odborných dovedností oboru Řezník – uzenář. Soutěže se zúčastnilo 11 dvoučlenných týmů z celé České republiky a mezi nimi i žáci naší školy Josef Koudela a Jiří Misek, kteří si odnesli 1. místo a pohár v kategorii prezentace masné výroby.
Soutěžní program byl rozdělen do několika částí. V prvním kole se žáci utkali v bourání masa, kde museli prokázat své znalosti a dovednosti v bourání kýty, plece, boku, krkovice a kotlety. Odborná komise hodnotila dodržování BOZP a hygieny, kvalitu opracování masa, třídění ořezu a čas.
Druhý den se žáci pustili do výroby vařených masných výrobků, regionálních specialit a senzorického testu.
Soutěž Přehlídka odborných dovedností oboru Řezník – uzenář má za cíl naučit mladé řezníky, jak správně a chutně připravovat masné výrobky, esteticky je prezentovat a zároveň dbát na bezpečnost a hygienu práce.
Děkujeme žákům k úspěšné reprezentaci školy. Zvláštní poděkování patří panu učiteli Hronovi za jeho obětavou práci a odborné vedení, které pomohlo k dosažení tohoto skvělého výsledku.
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít