Pokyny k nástupu a pobytu žáka na DM na školní rok 2023/24

Pro žáky 1. ročníků bude ubytování probíhat v neděli  3. 9. 2023  od 17:00 do 18:00 hodin.
Žáci ostatních ročníků mohou přijíždět od 18 až do 21:00 hodin.
V tento den není zajištěno stravování.

Pokud se žák nemůže v tomto termínu dostavit, je třeba nejpozději do 19:00 hodin o tomto informovat vedení DM, aby mu bylo rezervováno místo.

V den nástupu se pro rodiče žáků 1. ročníků koná v 18:00 hodin informativní schůzka s vedením DM.

Po nástupu do DM bude žák seznámen s vnitřním řádem DM, kterým se musí po celou dobu pobytu řídit a dodržovat jej. Zákonní zástupci prohlašují, že se seznámili s vnitřním řádem nejpozději v den nástupu svého dítěte do DM. Vnitřní řád je k dispozici na webových stránkách školy: https://www.stredni-skola-frydlant.cz/domov-mladeze/

Platby za ubytování a stravování:

• Výše měsíčního poplatku za ubytování činí 1.200,- Kč
  • Záloha měsíčního stravného činí 2.500,- Kč (celodenní strava – 130,- Kč/den)
    Celková částka na stravu a ubytování činí měsíčně 3.700,- Kč

Ubytování a stravování probíhá úhradou na účet školy. Platbu je třeba provést nejpozději k 20. dni předchozího měsíce, tzn., že se platí dopředu. Platba na září proběhne tedy už k 20. 8. 2023.

Vedoucí stravování:
Alena Vejběrová, tel.: 482 428 867, alena.vejberova@sshlfrydlant.cz

Odběr pravidelné stravy je předpokladem ubytování na DM. Odhlášení stravy si žáci řeší sami pomocí internetu nebo pomocí terminálu v jídelně školy. Stravu lze objednat nebo odhlásit do 8:00 hodin předchozího dne. Pokud žák onemocní o víkendu, lze mu stravu po domluvě s vychovatelem odhlásit.

Co s sebou na domov mládeže

oblečení na běžné nošení na DM, pyžamo, přezůvky (ne sportovní obuv)
sportovní oblečení, obuv se světlou podrážkou do tělocvičny
příbor, hrneček, uzavíratelnou dózu na jídlo, atd.
hygienické potřeby
1 průkazovou fotografii
zálohu na klíče 200,- Kč

Stáhněte a vytiskněte na webu školy: www.stredni-skola-frydlant.cz/domov-mladeze (vezměte s sebou v den nástupu na DM)

vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti
souhlas zákonného zástupce ( pokud je žák nezletilý)
smluvní podmínky pro zletilého žáka ( vyplní zletilý žák osobně)

V případě nepřítomnosti žáka na DM je povinnost zákonného zástupce nebo zletilého žáka neprodleně informovat o důvodu, či délce absence. Pokud se žák nemůže do DM dostavit, volejte nejpozději do 21:00 hodin vychovatele na níže uvedených číslech.

Vychovatelna: 482 428 878
Mobilní telefon (vychovatelna): 739 454 861
e-mail: hana.stejskalova@sshlfrydlant.cz

Pokud bude žák potřebovat odjet v průběhu týdne, žádáme o včasnou informaci zákonného zástupce formou písemnou, prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Dále Vás žádáme o telefonické potvrzení, že žák v pořádku dojel domů. Pokud se tak nestane, je naší povinností si tuto informaci ověřit.

Naší snahou je, aby se žáci u nás cítili dobře, chceme je vést ke smysluplnému trávení volného času a zabezpečit jim vhodné podmínky ke studiu. Proto jim každý rok nabízíme pravidelné sportovní činnosti, svůj volný čas mohou trávit při práci s hlínou v keramické dílně, něco dobrého si upéci nebo uvařit, projít se na čerstvém vzduchu, zahrát si společenské hry, potrápit tělo v posilovně, zajít do divadla na zajímavé představení a spoustu dalších činností.

Upozorňujeme však také, že v případě, kdy se žák dopustí vážného porušení vnitřního řádu, jsou zákonní zástupci povinni se dostavit k projednání vzniklého problému, pokud k tomu budou vyzváni.

Věříme, že náš vztah s Vámi bude založen na vzájemné důvěře a toleranci, dodržování nastavených podmínek a těšíme se na spolupráci.

Veškeré dotazy Vám ráda zodpoví vedoucí vychovatelka Hana Stejskalová, email: hana.stejskalova@sshlfrydlant.cz, telefon: 733 124 946

Ing. Miroslav Kudrna                          Ing. Barbora Kracíková                      Bc. Hana Stejskalová
ředitel školy                      zástupkyně ředitele pro mimoškolní činnost            vedoucí vychovatelka

Pokyny k nástupu a pobytu žáka do DM