Vážení uchazeči, příznivci naší školy. K 1. březnu skončilo přijímání přihlášek do 1. kola přijímacího řízení. K dnešnímu dni máme zaevidováno 4️⃣9️⃣1️⃣ přihlášek, je to historicky nejvyšší číslo, kterého jsme dosáhli. Je ještě vyšší než v minulém roce, kdy bylo podáno 423 přihlášek v prvním kole.
Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří se podílí na náborových akcích, prezentaci školy, kvalitní výuce a aktivitách, které mají velký ohlas u veřejnosti, žáků a uchazečů o naší školu. Počet přihlášek je pro nás také zpětná vazba od veřejnosti, že jsme školou odbornou, kde hlavním cílem je důraz na praktické vyučování žáků. Z přihlášek máme radost i proto, že poslední čtyři roky neodchází žáci 9. ročníků z Frýdlantska do Liberce, ale opět si vybírají naší školu.

Velké poděkování patří našim zaměstnancům, kteří neváhají obětovat své osobní volno nad rámec pracovní doby k výše zmiňovaným aktivitám, a to bez rozdílu vnímání, jestli učí nebo neučí v daném oboru. A především proto, že se chtějí podílet na chodu školy a ne, že musí. Velmi nás těší, že došlo ke skokovému nárůstu počtu přihlášek u učebních oborů, kde je zájem o učební obory rekordní.
Na závěr malá statistika čísel.

Střední školy v kraji nabízejí pro školní rok 2023-2024 celkem 6100 míst, přičemž deváté třídy by mělo opustit 4544 žáků, zhruba o 500 víc než loni. V kraji je 49 středních škol, z toho 37 jich zřizuje Liberecký kraj. Maturitní obory nabízejí 3515 míst, z toho 806 míst je na gymnáziích.