Ministr zemědělství ochutnal na Zemědělské olympiádě talent budoucích kuchařů.
Ve čtvrtek 18. dubna 2024 se v rámci Zemědělské olympiády odehrála v prostorách školní jídelny jedinečná gastronomická událost. Pro vzácného hosta, ministra zemědělství Marek Výborný, a jeho doprovod žáci prvního a třetího ročníku oboru Kuchař-číšník připravili exkluzivní obědové menu s názvem „Nahlédněte pod pokličku!“.
Menu, které s nadšením tvořili žáci pod vedením zkušených pedagogů, snoubilo tradiční recepty regionální kuchyně s moderními gastronomickými trendy. Všichni si tak pochutnali na předkrmu – anglickém roastbeefu s hořčicovým dipem a učňovské banketce ze školní pekárny, hovězím vývaru se zeleninou, masem a domácími nudlemi. Následoval hlavní chod – marinovaný grilovaný kuřecí steak s bylinkovým máslem, listový salát a gratinované brambory. Závěrečnou sladkou tečkou se stal lahodný dezert – limetkový dezert.
Ministr zemědělství Marek Výborný ocenil nejen vynikající chuť a prezentaci pokrmů, ale i profesionalitu a nadšení mladých kuchařů a číšníků.
Obědové menu „Nahlédněte pod pokličku!“ se tak stalo skvělou ukázkou talentu a píle žáků. Zároveň ukázalo široké veřejnosti, že studium gastronomických oborů nabízí mnoho zajímavých možností a otevírá dveře k prestižním kariérám v oblasti gastronomie.
Dobrou chuť přátelé!

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít