Stovky pestrobarevných květů na mezinárodní výstavě jiřinek v Hejnicích 🏵. Královnou podzimní zahrady bývá nazývána květina jiřina, kterou pěstovali už Aztékové. Od 18. století jiřinky obdivuje i Evropa a jejich krása je v těchto dnech k vidění i v Hejnicích. Hejnický klášter září již tradičně všemi možnými barvami. Jiřiny, odborně dahlie, sem přivezli pěstitelé a šlechtitelé z celé republiky. Součástí výstavy je i soutěž v aranžování květin žáků zahradnických škol. Letošního soutěžního ročníku se zúčastnilo sedm škol.
Mezinárodní výstava se koná v prostorách bývalého františkánského kláštera z roku 1697, které původně sloužily jako zázemí pro poutníky, přicházející do chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích.
V přízemí Kláštera Hejnice – vzdělávací, konferenční a poutní dům jsou květy jiřinek k vidění od čtvrtka 14. do neděle 17. září. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci soutěže a výstavě jiřinek.
Autor fotografií: MARVIN FOTOATELIÉR

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This