Liberecký kraj dnes, v úterý 27. června 2023, schválil na jednání zastupitelstva plán rozvoje Střední školy hospodářské a lesnické. V brzké době nás čekají přípravné práce na projektu.
Zbrusu nové pracovní prostředí vybavené technologiemi i zařízením odpovídajícím současným trendům, které díky projektu vznikne, bude sloužit oborům: Lesní mechanizátor, Zpracovatel dřeva, Zemědělec-farmář, Agropodnikání a Veterinářství.
Vznikne mimo jiné nové zázemí pro učební obory v areálu v ulici Bělíkova a v prostoru školní farmy, dále pilnice, nově vybudované budou i cvičné stáje, hala pro zemědělskou a lesnickou techniku, zázemí pro hipologii Policie ČR, přístřešek pro vozový park, sušárna dřeva nebo manipulační plocha pro nácvik práce žáků s motorovou pilou.
V dílnách budou odborné učebny s novým moderním vybavením, chybět nebude zázemí pro žáky i učitele odborného výcviku a moderní sociální zázemí.
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant v současnosti vyučuje 714 žáků. V příštím školním roce nastoupí ke studiu už na 800 žáků.
Děkuji všem, kteří se podíleli na studii proveditelnosti této velké investice. Všem, kteří v ní věřili a věří, v našich krocích nás podporovali a podporují a všem, kteří vnímali a nadále vnímají důležitost rozvoje naší školy.
Zahájení prací se předpokládá už v příštím roce. Nové budovy by měly využívat žáci už ve školním roce 2025/2026.
Ing. Miroslav Kudrna
ředitel školy
 

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít