Snažíme se, abychom se začátkem nového školního roku přivítali žáky do školy hezčí, vybavenější, modernější, zkrátka chceme, aby škola neustále vzkvétala. Na všech pracovištích se v průběhu prázdnin maluje, opravuje, nakupuje se nové vybavení a není toho málo. Pro výuku potravinářských oborů i pro naše věrné zákazníky probíhá po celé prázdniny rekonstrukce školní prodejny za dva miliony korun. V půlce září bude rekonstruovaná prodejna otevřena a naši žáci přivítají zákazníky v krásném moderním prostředí, kde si budou moci nejen nakoupit výrobky našich pekařů a řezníků, ale i posedět a poklábosit u kafíčka nebo třeba klobásy ze školní produkce. Velká modernizace probíhá také ve vybavení IT technologiemi. Zatím jsme nakoupili za 80 tisíc dvě 3D tiskárny pro výuku technických oborů, ale to zdaleka není všechno. V současné době probíhají veřejné zakázky na nákup počítačových sestav za 250 tisíc korun a nových tabletů pro výuku cizích jazyků za 480 tisíc korun a počítáme s tím, že nakoupíme i agronavigace pro naše zemědělce v hodnotě 100 tisíc korun. Pro potřeby učebního oboru Lesní mechanizátor, kde žáci téměř denně dojíždějí zdokonalovat své dovednosti do lesa, jsme pořídili malý autobus za milion korun, pro studijní obor Ekologie a životní prostředí jsme nakoupili učební pomůcky za 35 tisíc korun a za 40 tisíc plánujeme rozšířit chov zájmových zvířat, který využijí při své praxi studenti oboru Veterinářství na pracovišti Zámecká. Pro ně, ale i pro obory Agropodnikání a Zemědělec – farmář, jsme nakoupili také plemenná hospodářská zvířata do školní farmy v hodnotě 150 tisíc korun a naši zemědělci se mohou po prázdninách těšit na práci s novým traktorem značky Steyr, který jsme si za necelé dva miliony pořídili díky projektu Centra odborné přípravy. Své místo již mají nové mikroskopy v hodnotě 120 tisíc korun. Všechny žáky i zaměstnance jistě potěší i nákup nového nábytku pro domov mládeže a pracoviště Bělíkova a Zámecká v hodnotě 380 tisíc korun a naše kuchařky, žáky oboru Kuchař – číšník i strávníky ve školní jídelně nové vybavení za 220 tisíc. Na pracovišti Bělíkova (školní jídelna a dílny OV) dojde k výměně osvětlení za LED osvětlení v hodnotě 350 tisíc korun. Třešničkou na dortu v letošním roce bude kompletní rekonstrukce venkovních rozvodů vody a topení v areálu Bělíkova za 3 miliony s termínem dokončení koncem října.
Jak už bylo řečeno, není toho málo, co jsme přes prázdniny pro zlepšení školy a školní výuky pořídili a do konce roku ještě pořídíme. I když se to někomu může zdát divné, těšíme se na nový školní rok, na nové zážitky, výzvy i možnosti pro další rozvoj naší školy. Že se škola neustále rozvíjí je vidět, a pokud by někdo pochyboval, může si přečíst školní ročenku, jejíž čtvrtý ročník právě sepisujeme.