Ve středu 3. dubna se žáci vydali na dvoudenní expedici do Berlína, hlavního města Německa. Cílem expedice bylo poznat historii i moderní tvář této fascinující metropole.
První den se žáci ponořili do historie studené války. Navštívili zachovalý úsek berlínské zdi, dnes East Side Gallery, s ikonickými graffiti. Prošli oblastí bývalého východního Berlína a obdivovali majestátní budovu Rotes Rathaus (Červená radnice) a impozantní katedrálu Berliner Dom. Na náměstí Alexanderplatz se pak vyvezli na 268 metrů vysokou televizní věž, odkud se jim naskytl úchvatný panoramatický výhled na celé město. Den zakončili v interaktivním DDR muzeu, kde se interaktivní formou seznámili s životem v tehdejším Německé demokratické republice.
Druhý den zahájili žáci vydatnou snídaní a poté se vydali k historickému přechodu Checkpoint Charlie, symbolu rozdělení Berlína. Procházkou podél zbytků berlínské zdi došli na náměstí Potsdamerplatz s moderní architekturou. Následovala prohlídka Památníku holocaustu, pietního místa uctění památky obětí nacistického režimu. Braniborská brána, symbol sjednocení Německa, se stala další zastávkou expedice. Odpoledne žáci strávili v rozlehlé zoologické zahradě a poté se procházeli po Kurfürstendammu, nejživějším bulváru Berlína s luxusními obchody a kavárnami.
Expedice Berlín byla plná zážitků a poznání. Žáci se seznámili s bohatou historií i současnou podobou Berlína a odnesli si mnoho cenných informací a vzpomínek.
Již teď se těší na další „evropskou zastávku“ v Bruselu.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít