V pátek dopoledne vyvrcholil v Křivoklátu osmnáctý ročník soutěže Dřevorubec Junior, Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou pro žáky lesnických škol. Do areálu Střední lesnické školy a učiliště se sjelo celkem 16 týmů, z toho 5 ze zahraničí – z Bulharska, Rakouska, Itálie, Slovenska a Slovinska.
Po dva dny se mladí dřevorubci utkali v pěti disciplínách: výměna řetězu na motorové pile, přesný řez, kombinovaný řez, kácení a odvětvování.
Nejlepší v kácení s nulovou odchylkou byl náš žák Daniel Štichhauer, který zazářil i v přesném řezu, kde obsadil 1. místo. Bohužel, v disciplínách výměna řetězu a kombinovaný řez se mu nedařilo dle představ, a tak i přes slibný náskok před poslední disciplínou mu vítězství uniklo.
V odvětvování Daniel i jeho kolega David Matura, který se umístil na 4. místě v přesném řezu, podlehli tlaku a udělali drobné chyby.
Přestože se jim nepodařilo zvítězit v kategorii jednotlivců, Daniel Štichhauer bude reprezentovat školu na Blanickém poháru, který se uskuteční 25. a 26. května. V červnu ho pak čeká Mistrovství ČR na Sklené huti.

V kategorii družstev získali naši žáci skvělé druhé místo.
Dřevorubec Junior 2024 ukázal, že i mezi mladou generací lesníků roste silná konkurence a že čeští žáci patří k absolutní špičce v práci s motorovou pilou.

Úplný název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická,
Frýdlant, Bělíkova 1387,
příspěvková organizace

Adresa:
Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Frýdlant:
Zámecká 4003, 464 01 Frýdlant

Pracoviště Hejnice:
Lázeňská 349, 463 62 Hejnice

E-mail - podatelna školy: info@sshlfrydlant.cz

Telefon: 482 428 861, 778 736 833

Datová schránka: rwbk83c

Zřizovatel školy:
Liberecký kraj

Ředitel školy:
Ing. Miroslav Kudrna, tel. 482 428 862,
miroslav.kudrna@sshlfrydlant.cz

Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008

Pin It on Pinterest

Share This

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít