Dobrá věc se podařila!
Již 3. ročník kurzu dokončení základního vzdělání byl 24. května s 11 absolventy slavnostně zakončen. Na přípravě a zajištění kurzu se podílel také MAP Frýdlantsko a finančně ho podpořil Liberecký kraj.
Realizace kurzu na střední škole je v rámci České republiky poměrně nezvyklá, jelikož kurz obvykle organizují základní školy. Podle našeho názoru má ale umístění na střední škole své opodstatnění. Do kurzu se hlásí především žáci, kteří na základní škole neuspěli a ztratili důvěru jak ve vzdělávací systém, tak i v sebe sama. Naše škola s bohatým zázemím a vybavením jim tak může nabídnout motivaci a vzdělání v moderních odborných učebnách a dílnách.
S organizací kurzu pomohli pracovníci Free-clubu ve Frýdlantu, kteří účastníky podpořili v osobnostním rozvoji, zorganizovali poznávací výlety a procvičovali s nimi potřebné znalosti pomocí webových aplikací. Do letošního ročníku se přihlásilo 15 účastníků, z nichž 11 jich dnes převzalo vysvědčení o absolvování základního vzdělání. Velké poděkování patří všem pedagogům pod vedením Mgr. Evy Štrosnerové za jejich obětavou práci a trpělivost.
Republikový průměr nedokončené školní docházky se pohybuje okolo 8 %, zatímco na Frýdlantsku je to bohužel 15 %. Jsme proto rádi, že naše škola může přispět ke zlepšení těchto statistik a otevřít absolventům dveře k dalšímu vzdělání a uplatnění na trhu práce.
Přejeme všem absolventům hodně štěstí a úspěchů v jejich dalším životě!