Ministr zemědělství Marek Výborný navštívil školu zapojenou do Centra Odborné Přípravy
V pondělí 5. května navštívil školu ministr zemědělství Marek Výborný. Škola je již devátým rokem zapojena do projektu Centra Odborné Přípravy, který organizuje Ministerstvo zemědělství. Díky tomuto programu má škola každoročně možnost získat 1,5 milionu korun na vybavení pro zemědělské, lesnické a potravinářské obory a na nákup odborných pomůcek.
Pan ministr během své návštěvy zavítal za žáky oboru agropodnikání a aktivně se zapojil do navádění chmele na školním pozemku. U žáků oboru veterinářství poté zhlédl ukázkovou pitvu ve školní pitevně.
Následně se odebral do školní jídelny, kde žáci učebního oboru kuchař-číšník připravili slavnostní oběd pro pana ministra i další hosty. Mezi nimi byla radní Libereckého kraje Jitka Skalická, pověřená řízením resortu školství, náměstek hejtmana Libereckého kraje Jiří Klápště, zodpovědný za resort zemědělství a životního prostředí, starosta města Frýdlant Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka.
Návštěva proběhla ve velmi přátelské atmosféře a potvrdila, že spolupráce mezi školou, ministerstvem, krajem a městem přináší konkrétní výsledky i nové příležitosti pro budoucí odborníky.
Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu ISO9001:2008
